15.septembrī 2012
GLEN Latvija uzsāk dalību projektā NVO kapacitātes stiprināšana attīstības sadarbības un attīstības izglītības politikas veidošanas procesā2012.gada septembrī GLEN Latvija uzsāk dalību gadu ilgā projektā "NVO kapacitātes stiprināšana attīstības sadarbības un attīstības izglītības politikas veidošanas procesā". Projekta mērķis ir sniegt zināšanas, prasmes un tīklošanās iespējas četrām Latvijas nevalstiskajām organizācijām - Izglītības attīstības centram (IAC), GLEN Latvija, Latvijas Platformai attīstības sadarbībai (LAPAS) un Attīstības kolbai, lai paaugstinātu to iesaistīšanās un aktīvas darbības iespējas politikas plānošanas un īstenošanas procesos attīstības sadarbības un attīstības izglītības jomās. GLEN Latvija pārstāves projektā ir Diāna Stendzeniece, Liene Jurgelāne, Danute Dūra un Ilze Saleniece.

Vairāk informācijas par projektu IAC mājas lapā
29.jūlijā 2012
Augustā sāksies GLEN 2012.gada prakses Gruzijā un Kamerūnā

Šī gada augustā GLEN Globālās izglītības apmācību programmas Latvijas dalībnieki Agnese Nastaja un Timurs Tomsons dosies uz prakses projektiem Gruzijā un Kamerūnā.

Timurs Tomsons dosies uz kamerūnu, kur piedalīsies prakses projektā uz Kamerūnu, kur palīdzēs veikt pētījumu par publisko skolu iestāžu pieejamību cilvēkiem ar invaliditāti. Savukārt Agnese Nastaja iesaistīsies palīdzēs ieviest plēsēju monitoringa sistēmu Gruzijas Boržomi-Karagauli Nacionālajā parkā.

Par GLEN programmas dalībniekiem:

Agnese: "Viegli saprotos ar cilvēkiem, esmu vērīga un mīlu atrasties dabā. Katrā vietā, lietā un darbā, ko daru, cenšos veikt maksimālos uzlabojumus. Piemīt sportisks azarts gūt jaunu pieredzi, īstenot savas idejas. Vēlos palīdzēt veidot sabiedrību, kas ievērotu ilgtspējīgas attīstības un resursu izmantošanas principus, veidot harmoniskāku dzīvās dabas un cilvēku līdzāspastāvēšanu. Maģistra darbā modelēju iespējamās meža zvēru un automašīnu sadursmju riska zonas, tāpēc – Gruzijas Boržomi-Karagauli nacionālā parka speciālistu zināšanas par dabu un manas prasmes lietot ģeogrāfiskās informācijas sistēmas – šai reizē lieliski sader kopā!"

Timurs ir absolvējis Latvijas Kultūras akadēmijas maģistra apakšprogrammu Kultūras menedžments un aktīvi darbojas radošo industriju un kultūras jomā Latvijā. Dalība GLEN globālās izglītības apmācību programmā ir Timura dabiskā vēlme apzināt globālās pasaules problēmas un noteikt Latvijas lomu šo problēmu risināšanā.

Plašāka informācija par prakses projektiem atrodama šeit: GLEN stipendijas 2012.
29.maijs 2012
Pieejami resursi par taisnīguma tēmu mācīšanu

Laikā no 2011.gada jūnija līdz 2012.gada jūnijam biedrība „GLEN Latvija” sadarbībā ar programmu „Iespējamā misija” kopīgi īstenoja starptautisku projektu „Par taisnīgumu sabiedrībā: izglītības rosinātas pārmaiņas” ar mērķi aktualizēt diskusiju par taisnīgumu un vienlīdzīgām iespējām vietējā un globālā mērogā, radot iespēju mūsdienu sabiedrībai rast prasmes un ticību labu pārmaiņu iespējamībai.

Latvijā projektā piedalījās 10 programmas „Iespējamā misija” skolas, kuru skolotāji vadīja stundas un ārpusstundu aktivitātes un kuru jaunieši īstenoja jauniešu aktivitātes un projektus par taisnīgumu sabiedrībā. Rezultātā ir uzkrāti materiāli no sešām projekta valstīm (Latvijas, Igaunijas, Apvienotās Karalistes, Portugāles, Slovēnijas un Bulgārijas) par dažādām taisnīguma tēmām – vienlīdzīgu dabas resursu sadali, dažādības pieņemšanu un stereotipiem, nabadzības cēloņiem un nabadzības novēršanu, pārmaiņu iespējamību un indivīda nozīmi to īstenošanā, ar taisnīgumu saistītām vērtībām u.c.

Vairāk nekā 200 šo skolu skolēnu, izmantojos stundās apgūto, plānoja un organizēja pašu iniciētas globālās izglītības aktivitātes savās skolās. Dažas no aktivitātēm - skolēnu veidotu plakātu izstādes, ūdens diena, godīgās tirdzniecības tējas pauze, debates, zaļā modes skate, pamatskolas skolēnu ierunātu pasaku CD par taisnīguma tēmām, kas izmantojams sākumskolas skolēnu stundās un citas. Projekta ietvaros uz vairākām skolām devās tā saucamie "dienvidu advokāti", kas skolēniem stāstīja par savu pieredzi/redzējumu par situāciju dienvidu valstīs vai vadīja stundas par kādu no globālās izglītības tēmām. Vidusskolas jaunieši piedalījās eseju konkursā, analizējot kādu no netaisnībām, ko tie ir novērojuši vietējā vai globālā mērogā un piedāvājot savus risinājumus šo netaisnību novēršanai. Eseju konkursa uzvarētāji, kā arī divas Iespējamās misijas skolotājas pārstāvēja Latviju konferencē Slovēnijā, stāstot par savu pieredzi un atziņām citu valstu jauniešiem, skolotājiem un politikas veidotājiem, kā arī piedaloties semināros par sociālā taisnīguma tēmu.


Projekta noslēgumā vēlamies dalīties ar citiem skolotājiem, nevaldības organizāciju pārstāvjiem vai citiem interesentiem ar savu pieredzi un pieejamajiem resursiem. Ja jūs interesē šī iespēja, lūdzu, sazinieties ar „GLEN Latvija” pārstāvi Ilzi Salenieci pa e-pastu ilze@glen.lv.

Projektu „Par taisnīgumu sabiedrībā: izglītības rosinātas pārmaiņas” izstrādājušas un tajā piedalījās sešas nozīmīgas attīstības izglītības jeb globālās izglītības organizācijas Eiropā - Leeds Development Education Center (Lielbritānija), Instituto Marquês de Valle Flôr (Portugāle), Open Education Center (Bulgārija), Mondo (Igaunija), Institute for African Studies (Slovēnija) un GLEN Latvija (Latvija). Projekta aktivitātes Latvijā tiek finansētas Eiropas Komisija programmas „Non-State Actors and Local Authorities – Public awareness and education for development in Europe” (EuropeAid/126341/C/ACT/Multi) ietvaros un līdzfinansētas no Latvijas Republikas Ārlietu ministrijas finanšu līdzekļiem.

Vairāk informācijas:
25.maijā 2012
LR Ārlietu Ministrija piešķir līdzfinansējumu GLEN Latvija attīstības izglītības projektamŠī gada maijā Latvijas Republikas Ārlietu Ministrija piešķīra Biedrībai GLEN Latvija līdzfinansējumu attīstības izglītības projektam „Par taisnīgumu sabiedrībā: izglītības rosinātas pārmaiņas”.

Latvijas Attīstības sadarbības politikas plānā 2012. gadam bija paredzēts piešķirt līdzfinansējumu nevalstisko organizāciju projektiem, kas ieguvuši finansējumu no starptautiskajiem donoriem. Minētā GLEN Latvija projekta pamata finansējums konkursa kārtā tika iegūts no Eiropas Komisijas.

Ziņa par šo notikumu LR Ārlietu Ministrijas mājas lapā
27.mar 2012
Latvijas dalībnieki piedalīsies RENew seminārā PolijāNo šī gada 28.marta līdz 1.aprīlīm trīs GLEN globālās izglītības programmas dalībnieki no Latvijas piedalīsies seminārā RENew (Renew Seminar - Evaluation and Networking), Polijā. Jaunieši no Latvijas, Polijas, Čehijas, Slovēnijas, Ungārijas un Francijas apmainīsies ar savu globālās izglītības aktivitāšu pieredzi, tai skaitā kopīgi izvērtēs to ietekmi, kā arī radīs idejas jaunām aktivitātēm. Semināra dalībnieki būs jaunieši, kas piedalījušies praksēs projektos attīstības valstīs, un organizējuši globālās izglītības aktivitātes savās valstīs.

Paredzams, ka semināra rezultātā tiks apkopoti labas globālās izglītības prakses piemēri un radītas jaunas partnerības globālās izglītības jomā.

Semināru finansē programma “Jaunatne darbībā”.
8.feb 2012
Noskaidroti GLEN Latvija stipendiju ieguvēji 2012.gadā

2012. gada stipendiju konkurss ir noslēdzies un šogad stipendijas dalībai GLEN globālās izglītības apmācību programmā ieguvuši divi dalībnieki. Timurs Tomsons dosies prakses projektā uz Kamerūnu, kur palīdzēs veikt pētījumu par publisko skolu iestāžu pieejamību cilvēkiem ar invaliditāti. Savukārt Agnese Nastaja iesaistīsies plēsēju monitoringa sistēmas realizēšanā Gruzijas Boržomi-Karagauli Nacionālajā parkā.

Ierobežotā finansējuma dēļ Latvijas dalībnieka piedalīšanās GLEN Globālās izglītības apmācību programmā un izsludinātajā praksē projektā Kenijā nav iespējama, tādēļ tā ir atcelta.
9.jan 2012
Izsludināts GLEN Latvija 2012.g. stipendiju projektu konkurss.

Aicinām pietiekties dalībai GLEN Globālās Izglītības apmācības programmā 2012.gadā. Tiek piedāvātas 3 stipendijas dalībai programmā, kas ietver praksi projektā Gruzijā, Kenijā vai Kamerūnā. Pieteikumu iesniegšanas termiņš 27.01.2012. Pārrunas notiks 2.februārī! Vairāk informācijas konkursa mājas lapā GLEN stipendijas 2012!
8.sept 2011
GLEN Latvija dalībnieces Diānas Stendzenieces blogs

Aicinām sekot Diānas Stendzenieces gaitām GLEN programmas praksē Senegālā viņas blogā. Diāna raksta par GLEN praksi un iespēju paskatīties uz savu dzīvi no malas, par dzeramā ūdens piegādi un apsaimniekošanu Senegālā, par "fallu zagļiem" un "mantības" atgūšanu, par ramadāna pieredzi un augļiem, kuriem uz mizas iegravēta Allaha zīme.

Diānas Stendzenieces blogs dianasenegal.wordpress.com
18.aug 2011
GLEN Latvija uzsāk projektu "Par Taisnīgumu Sabiedrībā"

Vairāk informācijas šeit GLEN projekts par taisnīgumu sabiedrībā
13.jūl 2011
GLEN Latvija dalībnieki Jānis Ķirpītis un Diāna Stendzeniece iekš Radio 101

Radio 101 mūs uzaicināja piedalīties radījumā "Ausīs rīts", lai izstāstītu par Diānas dalību GLEN Globālās izglītības apmācību programmā un praksē Senegālā, kā arī par mūsu saistību pat ar vistālākajām valstīm!

Saite uz Radio 101 audio ierakstu
01.marts 2011
Noskaidroti GLEN Latvija stipendiju ieguvēji 2011.gadā

2011. gada GLEN stipendiju projektu konkurss ir noslēdzies un ir zināmi stipendiju ieguvēji.

Diāna Stendzeniece, prakse Senegālā projektā "Ūdens pieejamības veicināšana":
"Lai arī es vēl paspēju piedzimt Padomju Savienībā, taču neko vairāk par Volgām un nošļukušām zeķubiksēm neatceros. Kopš bērnības mani vienmēr ir interesējusi daba un viss dzīvais, kas ir ap mums, tādēļ esmu apzināti gājusi uz mērķi un ieguvu izglītību vides zinātņu jomā Latvijas Universitātē - Ģeogrāfijas un Zemes zinātņu fakultātē. Kā jau dabas pētniekam, man patīk ceļot un atrasties daudzkultūru un daudzvalodu vidē, taču visvairāk man patīk atgriezties savās mājās - Latvijā. Brīvo laiku pavadu Latvijas teātros.

Iluta Piļicka, prakse Gruzijā projektā "Boržomi-Karagauli Nacionālā parka savvaļas dzīvnieku monitoringa sistēmas attīstīšana":
"Mana profesionālā darbība ir cieši saistīta ar ikdienas dzīves uzskatiem, jo augstu vērtēju dabu (vidi), kurā dzīvojam, un resursus kurus lietojam... Likumsakarīgi esmu absolvējusi RTU vides zinātnes bakalaura un maģistratūras studiju programmas, kā ietvaros ir bijusi izdevība baudīt studiju dzīvi arī Zviedrijā un Norvēģijā. Esmu darbojusies gan akadēmiskajā izpētes sfērā, gan ieguvusi praktisku pieredzi problēmsituāciju risināšanā ar vides aizsardzību saistītā jomā. Priecājos par katru iespēju dot savu ieguldījumu jebkur, kur ir nepieciešamība, kā arī par iespēju redzēt, cik ļoti brīnišķīgi un dažādi ir radīta mūsu pasaule!"

Ilze Vanaga, prakse Kenijā projektā "Sports attīstībai":
"Esmu ieguvusi izglītību komunikācijās un šobrīd strādāju mārketinga jomā. Paralēli darbam, interesējos par vizuālo komunikāciju un grafisko dizainu. Zeme ir apaļa un viss agri vai vēlu nonāk līdz mums pašiem atpakaļ, tāpēc, iesaistoties GLEN programmās un projektā Kenijā, vēlos veicināt izpratni un godīgu sadarbību."
25.jan 2011
Pieteikumu pieņemšana GLEN stipendiju projektu konkursam beigusies

Kandidātu pieteikumu pieņemšana dalībai GLEN Latvija Globālās Izglītības apmācību programmas stipendiju konkursā ir beigusies. Dalībnieku atlase tiks organizēta divās kārtās. Pirmajā kārtā tiks lasīti kandidātu pieteikumi. Konkursa otrajā kārtā daži kandidāti tiks aicināti uz klātienes pārrunām. Pārrunas notiks 3. vai 4.februārī Rīgā.
4.jan 2011
GLEN Latvija 2011.gada stipendiju projektu konkurss

GLEN Latvija Globālās Izglītības apmācību programmas stipendiju konkurss tiek iszludināts šī gada 4.janvārī. Šogad tiek piedāvātas 3 stipendijas. Stipendiju ieguvēji varēs piedalīties GLEN globālās izglītības apmācību programmā, kuras ietvaros būs iespēja arī piedalīties praksē projektā Gruzijā, Senegālā vai Kenijā. Pieteikumu iesniegšanas termiņš - 2011.gada 25.janvāris. Informācija par stipendiju konkursu: GLEN stipendijas 2011.
6.sept 2010
Iespēja piedalīties seminārā par stereotipiem par attīstības valstīm

Sestdien, 11. septembrī globālās izglītības biedrība GLEN Latvija un Latvijas Platforma attīstības sadarbībai rīko semināru "Cilvēki kastēs". Semināra temats ir stereotipi par attīstības valstīm.

Organizatori piedāvā ieskatīties stereotipu konstrukcijā, kā piemēru apskatot Āfriku un nabadzību. Viens no semināra galvenajiem jautājumiem ir, kā izmantot attīstības valstu attēlus tā, lai patiesi atspoguļotu realitāti, rosinātu skolēnu ieinteresētību, bet vienlaikus izvairītos no sensāciju un stereotipu radīšanas. Semināra goda viesis ir Max Shonhiwa Zimani no Āfrikas centra Slovēnijā.

Seminārā aicināti piedalīties skolotāji, nevalstisko organizāciju pārstāvji un amatpersonas. Darba valoda - latviešu un angļu. Dalība seminārā ir bez maksas. Norises vieta: Asociācijas “Papardes zieds” telpas, Rīgā, Grēcinieku ielā 34. Pieteikties, rakstot uz e-pastu kanepaja@lapas.lv vai pa tālruni 26275253.

Semināra programma lejuplādējama ŠEIT
23.apr 2010
GLEN dalībnieces Lindas Romanovskas īsfilma par Abhāzijas bēgļiem Gruzijā 2009.gadā GLEN Latvija stipendijas ieguvēja Linda Romanovska (attēlā) līdzās dalībai projektā Boržomi-Karagauli Nacionālajā projektā uzsāka atbalsta projektu tur dzīvojošiem Abhāzijas kara bēgļiem. Šīs aktivitātes ietvaros tapa arī dokumentālā īsfilma "Sapņi par mājām" (Dreams of home).

Filma stāsta par bēgļu gaitām no Abhāzijas līdz Boržomi un apstākļiem, kādos šie daudz pārdzīvojušie cilvēki dzīvo jau vairāk kā 10 gadus. Tomēr īsfilma nav atbalsta projekta glamērķis un tā ietvaros notiek vēl vairākas aktivitātes, kas atbalsta bēgļu pašiniciatīvas projektu - amatnieku kooperatīvu - tādējādi veicinot pašu bēgļu centienus uzlabot viņu dzīves apstākļus. Papildus informācija internetā: FaceBook - In support for IDPs in Borjomi, Georgia

“Strādājot Boržomi-Karagauli nacionālajā parkā manu uzmanību piesaistīja Boržomi panorāmā dominējoša ēka, kas kontrastējot ar apkārtējo vidi ir katastrofālā stāvoklī, kaut arī ir biezi apdzīvota. Drīz vien noskaidrojās, ka šajā bijušajā padomju laiku sanatorijā dzīvo bēgļi no Abhāzijas kara laikiem. Pamazām iepazīstot šos cilvēkus, viņu likteņus un pašreizējos dzīves apstākļus, es nonācu pie atziņas, ka šajā pilsētā tieši viņi ir tie, kam nepieciešams vislielākais atbalsts,” stāsta GLEN projekta dalībniece Linda Romanovska. “Tādējādi rūpes par ekotūrismu nacionālajā parkā izauga daudz plašākā interesē par to, kā vietējās sabiedrības grupas dzīvo valstī ar gadiem ilgstošu sarežģītu un nereti vardarbīgu politisko situāciju, un vēlmē atbalstīt tos, kas no tā ir cietuši visvairāk, bet nesaņem adekvātu palīdzību no valdības vai humanitārās palīdzības organizāciju puses.”
22.apr 2010
Noskaidroti GLEN stipendiju ieguvēji GLEN Latvija stipendijas dalībai GLEN globālās izglītības apmācības programmā 2010.gadā ieguvuši Miks Muižarājs un Ieva Snikersproģe.

Miks piedalīsies projektā “Mācies neierobežoti – inovatīvā mācīšanās Etiopijas kontekstā” Etiopijā. Ieva piedalīsies projektā “Boržomi-Karagauli Nacionālā parka programmu un pasākumu menedžmenta plāna izveide” Gruzijā. Plašāka informācija par projektiem sadaļā stipendijas 2010.

Līdzās stipendijai dalībā projektos minētajās valstīs, abi dalībnieki arī piedalīsies divos globālās izglītības un projektu sagatavošanas semināros pirms došanās uz projektu norises valstīm.

Šogad Latvijas jaunieši piedalīsies GLEN programmā jau septīto gadu pēc kārtas. Plašāka informācija par GLEN programmu internetā www.glen-europe.org.
10.mar 2010
Sākas ziemas skola par globālo izglītību

Kas tas ir - attīstības jeb globālā izglītība? Kādēļ tā vajadzīga? Kā to ieviest formālajā un neformālajā izglītībā Latvijā? - Par to šodien sprieda skolēni, skolotāji un pašvaldību pārstāvji, pavisam 81 dalībnieks no visiem Latvijas reģioniem. Dažādo sabiedrības grupu pārstāvji uz četrām dienam ieradušies Siguldā, lai piedalītos biedrību Izglītības attīstības centrs un GLEN Latvija rīkotajā ziemas skolā. Ziemas skola rada iespēju deviņām dažādu Latvijas reģionu skolu komandām plānot globālās izglītības aktivitātes savā skolā un novadā. Šīs pirmās tikšanās laikā dalībnieki mācās par pasaules reģionu dažāda veida mijiedarbību, skarot tādas tēmas kā globalizācija, migrācija, starpkultūru attiecības, ilgtspējīga attīstība, taisnīgums un solidaritāte.

Ziemas skola notiek projekta „Skolas kā satelīti attīstības izglītībā” ietvaros. To rīko Izglītības attīstības centrs sadarbībā ar biedrību GLEN Latvija un Līdsas Attīstības izglītības centru (Leeds Development Education Center, Lielbritānija). Projekta mērķis ir pievērst sabiedrības uzmanību globālās izglītības jautājumiem, kā arī sekmēt globālās izglītības integrēšanu formālajā un neformālajā izglītībā Latvijā. Globālā izglītība aicina cilvēkus „skatīties plašāk”, meklēt pasaules mēroga kopsakarības un analizēt globālo problēmu cēloņus un sekas, kā arī iegūt zināšanas un prasmes, kā iesaistīties to risināšanā.

Projekts ilgs divus gadus un tā laikā tiks īstenotas izglītojošas, radošas un praktiskas aktivitātes Latvijas reģionos, iesaistot skolu komandas un veidojot attīstības izglītības skolu tīklu. Projekta ietvaros tiks sagatavoti informatīvi materiāli sabiedrības informēšanai un metodiski materiāli attīstības izglītības kvalitatīvai ieviešanai izglītībā Latvijā.

Projekts „Skolas kā satelīti attīstības izglītībā” tiek īstenots Eiropas Komisijas projektu programmas "Non-State Actors and Local Authorities in Development - Public awareness and education for development in Europe" ietvaros ar Eiropas Savienības un Sorosa fonda Latvija finansiālu atbalstu.

Lasīt vairāk par projektu "Skolas kā satelīti attīstības izglītībai" projekta mājas lapā www.skolaskasateliti.lv.
27.jan 2010
GLEN Latvija piedalās projektā “Skolas kā satelīti attīstības izglītībā“ Biedrība „Izglītības attīstības centrs“ sadarbībā ar „GLEN Latvija“ un Lielbritānijas organizāciju „Līdsas attīstības izglītības centrs“ („Leeds DEC“) ir uzsākusi 2 gadu projektu „Skolas kā satelīti attīstības izglītībā“.

Projekta mērķis ir veicināt Latvijas sabiedrības informētību par attīstības jeb globālo izglītību un sekmēt attīstības izglītības integrēšanu formālajā un neformālajā izglītībā Latvijā.

Aktuāli: līdz 2010.gada 9.februārim skolu komandām ir iespēja pieteikties konkursā par līdzdalību projektā „Skolas kā satelīti attīstības izglītībā”.


Lasīt vairāk par projektu "Skolas kā satelīti attīstības izglītībai"
22.jan 2010
Pieteikumu pieņemšana 2010.g. stipendiju konkursam ir beigusies!

Saņemts liels skaits pieteikumu. Konkurss atkal būs nopietns, sīva konkurence.

Jāapbēdina tos, kuri pieteikumus iemeta pasta kastē pēc plkst. 17:00 - tie netiks izskatīti aiz cieņas pret tiem, kuri visu paveica laikā :(

Aicinājums kandidātiem sekot @GLEN_Latvija Twitter, kur būs jaunumi par turpmāko konkursa norises gaitu.
5.jan 2010
GLEN Latvija izsludina 2010.g. stipendiju projektu konkursu Jau septīto gadu pēc kārtas arī šogad GLEN Latvija piedāvā jauniešiem Latvijā iegūt stipendijas dalībai projektā Gruzijā un projektā Etiopijā. Pieteikumu iesniegšanas termiņš - 2010.gada 22.janvāris. Pārrunas ar kandidātiem plānotas 1.februārī Rīgā. Informācija par projektiem un iespēja lejuplādēt pieteikšanās anketu sadaļā GLEN stipendijas 2010.

Stipendiju projekta ietvaros dalībniekiem tiks nodrošināta dalība divos sagatavošanas semināros, trīs mēnešu darba vizīte projekta valstī un dalība izvērtēšanas seminārā pēc projekta. Pēc atgriešanās Latvijā projektu dalībniekiem būs jāorganizē informējošas un izglītojošas aktivitātes Latvijas iedzīvotājiem.
6.nov
GLEN prezentācija AI konferencē

Šeit pieejama lejuplādei GLEN Latvija (Jāņa Ķirpīša) prezentācija šodien notikušajā konferencē "Latvijas Attīstības izglītības pamatnostādņu īstenošanas iespējas un izaicinājumi".

091106_GLEN_prezentacija_AI_konf.pdf (7.4 MB)

Šeit elektroniski arī pieejama konferencē prezentētā GLEN Globālās Izglītības rokasgrāmata angļu valodā

GLEN_global_education_guide_2009.pdf (36 lpp, 1.8 MB)
31.okt
Anastasijas Matrosovas piezīmes no Etiopijas

Ir pagājis mēnesis kopš Etiopijā ir sācies GLEN projekts "Innovation in school: ICT-based education within the Ethiopian school system". Projekta dalībniece Anastasija Matrosova un vācu dalībniece Nanna Baum ir rakstiski apkopojušas savus pirmos iespaidus par Etiopiju un darbu GLEN Projektā priekš GLEN Latvija mājas lapas sadaļā Etiopija 2009.

Attēlā: GLEN Projekta Etiopijā 2009 dalībnieces - Anastasija Matrosova (LAT) un Nanna Baum (GER).
5.aug
Jaunumi no GLEN projekta Boržomi, Gruzijā

Šobrīd Gruzijā, Boržomi-Karagauli nacionālajā parkā norit GLEN projekts ar nosaukumu “Boržomi-Karagauli nacionālā parka apmeklējumu organizēšana, lai aizsargātu parka bioloģisko daudzveidību”. GLEN šajā parkā projektu organizē jau 3.gadu. Latviju šajā projektā pārstāv Linda Romanovska, kuras uzdevums kopā ar vācu partneri Martu ir izplānot un izveidot Boržomi-Karagauli Nacionālā parka tūrisma vadības koncepciju nākotnei.

Gruzijas Boržomi-Karagauli Nacionālais parks ir viena no lielākajām dabas aizsardzības teritorijām Eiropā. Pašreizējais plāns darbam ar apmeklētājiem paredz individuālu pieeju katram parka apmeklētājam. Palielinoties parka apmeklējumu skaitam arvien vairāk tiek noslogoti parka darbinieki, radot arī pārslodzi.

Par projekta gaitu iespējams sekot projekta dalībnieču emuārā (blogā): http://glenniesatborjomi2009.blogspot.com/
22.apr
Zināmi stipendiju ieguvēji dalībai GLEN programmā 2009.gadā

Ir noslēdzies GLEN stipendiju konkurss Latvijā un atlasīti trīs GLEN programmas dalībnieki no Latvijas, kuri jau šogad piedalīsies divos apmācības semināros Vācijā un Čehijā, dosies prakses braucienos uz Dienvidāfrikas Republiku, Etiopiju un Gruziju. 2010.gada sākumā GLEN programmas dalībnieki pēc atgriešanās no projektiem Latvijā organizēs globālās izglītības aktivitātes Latvijā un pēcāk piedalīsies noslēguma izvērtēšanas pasākumā RENew.

GLEN Latvija stipendiju ieguvējas 2009.gadā:

Sveicam stipendiju ieguvējas un vēlam veiksmīgu dalību GLEN programmā!
17.apr
GLEN Latvija steidzami izsludina stipendijas konkursu projektam DĀR 2009.gada vasarā/ rudenī

GLEN Latvija pēkšņi ir parādījusies iespēja un fiansējums nodrošināt stipendiju un dalību vienam Latvijas dalībniekam projektā Dienvidāfrikas Republikā šī gada vasarā rudenī. Pieteikšanās ir steidzama - cilvēkiem, kuriem ir interese jāatsūta pieteikums līdz pirmdienai, 20.aprīlim. Būtiski, ka dalība GLEN programmā ietver arī obligātu un apmaksātu piedalīšanos 2 apmācības semināros 2009.gada aprīlī un jūnijā, no kuriem pirmais notiks no 28.aprīļa līdz 3.maijam Vācijā netālu no Berlīnes.

Projekta nosaukums: Early Childhood Education and Community Work in Township Pre-Schools (Nr: C300101624)

Informācija par projektu angļu valodā: www.glen-europe.org

Pieteikuma anketu (angļu valodā) iespējams lejuplādēt šeit GLEN_2009_application_form.doc (DOC 180kb).

Pieteikuma anketa jāsūta līdz Pirmdienas 2009.gada 20.aprīļa plkst. 10:00 uz e-pastu glen@glen.lv ar norādi "GLEN DAR 2009"

Papildus informācija par GLEN programmu sadaļā GLEN stipendijas 2009.
25.jan
GLEN Latvija izsludina 2009.g. stipendiju projektu konkursu

Šogad tiek piedāvātas divas stipendijas dalībai projektā Gruzijā un projektā Etiopijā. Pieteikumu iesniegšanas termiņš - 2009.gada 11.februāris. Pārrunas ar kandidātiem plānotas 19.februārī Rīgā. Informācija par projektiem un iespēja lejuplādēt pieteikšanās anketu sadaļā GLEN stipendijas 2009.

Stipendiju projekta ietvaros dalībniekiem tiks nodrošināta dalība divos sagatavošanas semināros, trīs līdz četru mēnešu darba vizīte projekta valstī un dalība izvērtēšanas seminārā pēc projekta. Pēc atgriešanās Latvijā projektu dalībniekiem būs jāorganizē informējošas un izglītojošas aktivitātes Latvijas iedzīvotājiem.
26.nov
LATVIJA DODas PASAULĒ!

Ar šādu nosakumu 26.novembrī Rīgas Dzelzceļa stacijā/ ORIGO tika atklāta foto Izstāde, kura atspoguļo vairākus ar Latvijas līdzdalību notikušus attīstības sadarbības projektus dažādās valstīs.

Izstāde Rīgas Dzelzceļa stacijas centrālajā zālē apskatāma līdz 11.decembrim.

Izstādes interneta versija apskatāma Š E I T.

Foto autore: Anastasija Matrosova, www.glen.lv Saite uz foto galeriju par izstādes atklāšanu


19.nov
Projekta 'Dzer Zaļi' drošības instrukcija

Lejuplādēt: safety-card1.jpg
15.nov
Video reportāža no Strasbūras


11.nov
Šodien sākas Eiropas Globālās Izglītības Dienas

GLEN rīkotās Eiropas Globālās Izglītības Dienas (EGID), kas ir lielākais GLEN rīkotais pasākums šajā gadā, notiks no 11. – 16. novembrim Vācijā, ietverot arī dalību Eiropas Attīstības dienās Strasbūrā (Francijā) 15. un 16. novembrī. Pasākumā paredzēts atskatīties uz GLEN paveikto pēdējo piecu gadu laikā, kopš programma tiek īstenota, tādēļ tajā tiks pārstāvētas visas GLEN sadarbības organizācijas no 12 Eiropas valstīm. Šajās dienās tiks diskutēts arī par iespējām kā pilnveidot GLEN darbību, lai programma spētu realizēt nostādītos mērķus efektīvāk. Bez tam tiks atzīmēta arī GLEN piecu gadu pastāvēšanas jubileja.

EGID dalībniekiem 15. un 16. novembrī būs iespēja piedalīties Eiropas Attīstības dienās Strasbūrā, kuras organizē Eiropas Komisija. Šajās dienās EGID dalībnieki sadarbībā ar GLEN Francijas sadarbības organizāciju GeCo organizēs dažādās aktivitātes (ielu teātris, debates kafejnīcās, izstādes atklāšana, dažādu videomateriālu demonstrēšanu), kuru laikā tiks pievērsta vietējo iedzīvotāju uzmanība dažādām problēmām, kas pastāv attīstības valstīs, tam kā cīnīties ar dažādiem stereotipiem par šīm valstīm un ko mēs katrs varam darīt, lai situāciju uzlabotu.
10.nov
GLEN Latvija piedalīsies Eiropas Attīstības dienās

No šī gada 15.-17. novembrim vairāki biedrības "GLEN Latvija" pārstāvji piedalīsies Eiropas Attīstības dienās (EAD) Strasbūrā, Francijā.

Pasākuma mērķi ir veicināt Eiropas Savienības attīstības sadarbības efektivitāti un veicināt sabiedrības apziņu par attīstības sadarbību. EAD tiksies 3000 dalībnieki, pārstāvot vairāk kā 1200 dažādas valsts organizācijas un attīstības jomā darbojošās NVO. Šogad viens no EAD galvenajiem tematiem ir Tūkstošgades attīstības mērķu (TAM) izpildes izvērtēšana, kā arī pamatjomas – izglītība un veselība. Šogad EAD paralēli debatēm un diskusijām notiks arī kultūras pasākumi – izstādes, darbnīcas un koncerti.

Sekot līdzi EAD notikumiem būs iespējams GLEN Latvija mājas lapā www.glen.lv, kur tiks ievietotas reportāžas, tostarp video sižeti, intervijas un foto galerijas. www.glen.lv plānots ievietot video reportāžu par GLEN rīkotajām ielu akcijām Strasbūrā.
4.nov
GLEN uzsāk projektu "Dzer Zaļi" Latvijas augstskolās


4.novembrī Latvijas universitātes Vēstures un filozofijas fakultātē Rīgā, Brīvības ielā 32 GLEN Latvija uzsāks projektu "Dzer Zaļi". Projekts tiks uzsākts ar ievadlekciju par godīgas izcelsmes (Fair Trade) tēju un foto izstādi par Ceilonas tējas tapšanas procesu.

LU Vēstures un filozofijas fakultātē mācās 630 studenti un strādā 40 pasniedzēji. Fakultātē nav ēdnīcas un vienīgā iespēja iegūt siltu dzērienu ir kafijas automāts. Studenti un personāls ir spiesti dzert vienīgo pieejamo tēju vai kafiju un izmantot plastmasas glāzes.Projekta ietvaros fakultātē tiks izveidota vieta ("Tējas kambaris"), kur studenti paši varēs vārīt sev tēju un glabāt savas krūzes, tādējādi izvairoties no lieku atkritumu radīšanas.Lai piesaistītu studentus šai idejai, reizi mēnesī tiks rīkots tematisks pasākums. Tematiskie pasākumi būs veltīti dažādām tēmām un ietvers aicinājumu uz konkrētu rīcību.

Attēlā: Tamilu tējas plūcējas Šrilankā. Slavenās Ceilonas (Šrilankas) tējas ceļā no tējas laukiem līdz veikaliem Latvijā ir iesaistīti daudzi, tostarp tējas plūcējas, kuras saņem vismazāko atalgojumu (Aptuveni 1,40 ls dienā par 20kg tējas lapu savākšanu), salīdzinot ar tējas uzpircēju, zīmolu turētāju un pārtikas mazumtirdzniecības veikalu ķēžu peļņu. Foto autors: Jānis Ķirpītis, 2008
27.okt
GLEN stipendiāte Dana blogā no Vjetnamas


Dana Felkere ir viena no GLEN Latvija stipendijas ieguvējām, dalībai projektā... sākotnēji gan Dana pieteicās dalībai projektā Jemenā, taču projekts tur notiekošās kara darbības dēļ tika atcelts un Dana devās uz Vjetnamu.

Kopā ar vācu kolēģi Nicole Stauf Dana strādās Vjetnamā nepilnus 4 mēnešus. Projekta mērķis ir palīdzēt Vjetnamas Volunteers Club dalībniekiem organizēt nodarbības un dažādas aktivitātes citiem Vjetnamas studentiem - kluba biedriem, tādējādi stiprinot šo studentu izpratni par starpkultūru atšķirībām un veicinot angļu valodas apguvi.

Danas blogs internetā: http://vjetnamaspiezimes.blogspot.comVjetnama 2008
6.okt
Laikraksts Diena par Fair Trade Latvijā


Divi Jāņi — vides aizsardzības organizācijas Zaļā brīvība valdes priekšsēdētājs Jānis Brizga un attīstības izglītības organizācijas Glen-Latvija padomes priekšsēdētājs Jānis Ķirpītis — centīsies tirgotājus Latvijā pārliecināt savos plauktos izvietot vairāk fairtrade preces un iepazīstināt ar šo zīmolu patērētājus.
Foto autors: Kristaps Kalns, Diena
Vairāk šeit
17.sept
GLEN piedāvā stipendiju dalībai Eiropas Globālās Izglītības Dienās 2008

GLEN Latvija piedāvā iespēju Latvijas jauniešiem iegūt stipendijas dalībai projektā "Eiropas Globālās Izglītības Dienas 2008", kas norisināsies Strasbūrā (Francijā) 2008.gada 15.-17.novembrī. Projekta ietvaros dalībniekiem būs jāpiedalās apmācības seminārā un aktivitāšu darba grupā šī gada 10.-12.oktobrī Polijā. Stipendija segs ceļa, apmešanās, uzturēšanās izdevumus, kas nepieciešami dalībai projektā.

Prasības kandidātiem:

Pieteikumus (CV + īss motivācijas izklāsts 150 vārdi) sūtīt uz e-pasta adresi: glen@glen.lv ar norādi EGID 2008 Strasbourg.
Pieteikšanās termiņš - jo ātrāk, jo labāk!
15.sept
Laikraksts Diena par GLEN Latvija un OLPC

Šodien avīzē Diena raksts par GLEN Latvija un OLPC, jeb 'One laptop Per Child' projektu.

Rakstā ar nosaukumu Simtdolāru datorus pārdos internetā stāstīts par GLEN Latvija ieceri nākotnē Latvijā tirgot OLPC datorus. Pie 'Dienas' raksta iespējams noskatīties arī īsu video.

Skanēta raksta kopija lejuplādējama šeit: 080915_Diena_OLPC_6lpp.jpg
15.sept
Polijā noslēdzās starptautisks GLEN seminārs

Šodien trīs GLEN Latvija pārstāves atgriezās no Varšavas, kur notika seminārs "Eiropas jaunatne globālajiem dienvidiem". Starptautiskais GLEN tīkls šo semināru rīkoja, lai sniegtu iespēju dalīties pieredzē par darbu attīstības valstīs Āzijā un Āfrikā un sagatavoties aktīvai rīcībai savā valsī. Semināra dalībnieki no Austrijas, Čehijas, Latvijas, Polijas, Rumānijas, Ungārijas un Vācijas diskutēja par vides izmaiņu, nevienlīdzības, nabadzības un citu globālu problēmu cēloņiem Eiropā; kā arī meklēja efektīvākos veidus, kā likt par tiem aizdomāties Eiropas iedzīvotājiem. Četrās semināra dienās dalībnieki radīja vairākas jaunas globalās izglītības pasākumu idejas, kas tiks īstenotas šā gada oktobrī un novembrī arī Latvijā.

Attēlā: Semināra dalībnieki piedalās lomu spēlē par gaisa piesārņojuma samazināšanu. Aktīvu mācību metožu pielietošana ir viens no GLEN pamatprincipiem.
7.sept 2008
No Izstādes Riga Food (video)

GLEN Latvija un Zaļā Brīvība veiksmīgi prezentēja 'Fair Trade' ideju un produktu paraugus izstādē 'Riga Food 2008' šī gada 3.-6.septembrī Rīgā. Jāatzīmē, ka tā bija pirmā reize Latvijā, kad 'Fair Trade' tika pārstāvēts atsevišķā stendā šādā specifiskā pārtikas nozares izstādē.

Izsakām pateicību 'Oxfam Fair Trade' un SIA 'Brand Holdings' (Latvijā tirgo Clipper produkciju) par produktu paraugiem. Īpašs paldies kompānijai BT1 par bezmaksas piešķirto stenda vietu izstādē.
2.sept 2008
GLEN prezentēs 'Fair Trade' izstādē Riga Food 2008

No šī gada 3.-6.septembrim GLEN Latvija kopā ar Zaļo Brīvību piedalīsies izstādē 'Riga Food 2008', lai prezentētu 'Fair Trade' jeb godīgās tirdzniecības ideju līdzās ar 'Fair Trade' marķētiem produktu paraugiem. Nedaudz informācijas par godīgu tirdzniecību: www.fairtrade.lv

Meklējiet stendu starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā Rīgā, Ķīpsalas ielā 8
29.aug 2008
ViA lektora Valtenberga raksti par AS un Gruziju

Šodien Latvijas medijos tika publicēti divi politologa un Vidzemes augstskolas lektora Visvalža Valtenberga raksti par Latvijas attīstības sadarbības politiku kontekstā ar notikumiem Gruzijā.

Laikrakstā "Diena": Solam vairāk, dodam mazāk
Laikrakstā "Latvijas Avīze": Lai Latvijas palīdzība neizkūpētu vējā
28.aug 2008
Aijas Teklas Zandbergas piezīmes no Tanzānijas

No šodienas žurnāla Cosmopolitan mājas lapā iespējams lasīt GLEN Latvija stipendiju projekta dalībnieces Aijas Teklas Zandbergas piezīmes no Tanzānijas.

Līdz projekta beigām novembrī Aija publicēs savas pieredzes stāstus un fotogrāfijas. Blogs lasāms adresē: http://cosmo.lv/slavenibublogs/aafrika_sapnju_zeme
27.aug 2008
Intervija ar Elīnu Zandersoni žurnālā Marta

Šodien žurnālā Marta publicēta intervija ar Elīnu Zandersoni, GLEN Latvija stipendiju projekta dalībnieci Gruzijā. Intervijā Elīna stāsta par savu pieredzi Gruzijā tās okupācijas brīdī šī gada augustā. Projekts Gruzijā notika ar Jaunatnes Starptautisko Programmu aģentūras programmas "Jaunatne darbībā" atbalstu!

Diemžēl raksta autore (Aiva Alksne) nav iekļāvusi materiālā intervijas daļas, kurās Elīna stāsta par saviem motīviem, kādēļ viņa pieteikusies GLEN projektam, un par globālās izglītības aktivitātēm, kuras viņa plāno veikt šeit Latvijā. Tas kārtējo reizi apliecina daļas Latvijas žurnālistu kāri pēc dzeltenas nokrāsas sensācijām.

Lejuplādēt raksta skanētas kopijas var šeit:
080827_Marta_15.jpg
080827_Marta_16.jpg
18.aug 2008
Darbu uzsāk jaunā GLEN Latvija padome

Šī gada augustā notika ikgadējā GLEN Latvija biedru kopsapulce, kura ievēlēja jauno padomi. Tās sastāvā turpmāko gadu darbosies - Danute Dūra, Ilze Saleniece un Jāni Ķirpītis (attēlā).

Sī un nākamā gada prioritāte ir aktivāk un vairāk organizēt globālās izglītības aktivitātes Latvijā, ar to saprotot tādas aktivitātes, kas izglītotu Latvijas iedzīvotājus par noteiktiem tematiem, piemēram, vides ilgstpēju, kā arī celtu apziņu par dāžādām kultūrām.
12.aug 2008
GLEN Latvija projekti Gruzijā ir apturēti

GLEN Latvija attīstības sadarbības projektu Gruzijā dalībnieki ir pametuši Gruziju un šobrīd ar kolēģiem no citām valstīm atrodas pie Gruzijas robežas Turcijā.

Projekti, protams, uz šo brīdi ir apturēti, taču projektu dalībnieki gaida turpmāko notikumu attīstību. Tuvākajās dienās tiks pieņems lēmums par projektu pilnīgu pārtraukšanu vai iespējamo iesaistīšanos, piemēram, īstermiņa humanitārās palīdzības akcijās.

GLEN Latvija šogad jau bija uzsākusi trīs projektus attīstības sadarbības jomā Gruzijā Kazbegi, Boržomi un Batumi reģionos. Projektos piedalījās arī divi cilvēki no Latvijas.
8.apr 2008
Žurnāls 'Kas Jauns' par GLEN

Šī gada 8.aprīlī, neskatoties uz GLEN Latvija iebildumiem, žurnālā 'Kas Jauns' tika publicēts materiāls par GLEN projektu Mali (Āfrikā) un tā dalībnieci Kristīni Sadovsku. Materiāls ir pretrunā jebkādiem labas prakses principiem žurnālistikā (neko tādu jau arī no žurnāla 'Kas Jauns' negaidījām, taču Māris Puķītis neņēma vērā mūsu iebildumus.

Lejuplādēt raksta skanētas kopijas var šeit:
080408_Kas_Jauns 38.jpg
080408_Kas_Jauns 39.jpg
080408_Kas_Jauns 40.jpg
080408_Kas_Jauns 41.jpg
080408_Kas_Jauns 42.jpg
080408_Kas_Jauns 43.jpg

7.apr 2008
Izvēlēti jaunie GLEN Latvija stipendiāti

Noslēdzies GLEN Latvija izsludinātais stipendiju konkurss dalībai GLEN apmācības programmā. No kopumā 50 pretendentiem atlasīti 4 stipendiāti, kas piedalīsies projektos Tanzānijā, Jemenā un Gruzijā.

Stipendijas dalībai GLEN apmācības programmā ieguvuši:
GLEN Latvija projektus finansē: